Google створили найбільшу у світі карту мозку

Вчені з Google і Дослідницького кампусу Janelia в Вірджинії опублікували найбільшу в світі карту нейронних зв’язків. Робота була створена у співпраці з американським дослідницьким центром Janelia Research Campus. В...
Найбільша у світі карта мозку від Google

Вчені з Google і Дослідницького кампусу Janelia в Вірджинії опублікували найбільшу в світі карту нейронних зв’язків. Робота була створена у співпраці з американським дослідницьким центром Janelia Research Campus. В ході досліджень була створена тривимірна карта 20 мільйонів синапсів, що пов’язують 25 000 нейронів мозку мухи-дрозофіли. Це приблизно третина всіх її нейронів — повну карту таким способом вдалося створити тільки для мозку круглого хробака C. Elegans.

Коннектоміка має неоднозначну репутацію в світі науки. Її захисники стверджують, що вона допомагає зв’язати фізичні частини мозку з певною поведінкою організмів, що є ключовою метою нейробіології. Критики ж вважають, що коннектоміка ще не зробила жодного серйозного відкриття, а робота вчених в цьому напрямку — нецільове використання ресурсів, які можна було б направити на вивчення інших речей.

Нова карта — результат комбінації автоматизованої роботи і ручної праці багатьох вчених. Муху-дрозофілу часто використовують в експериментах через відносну простоту її мозку. При цьому комаха здатна реалізувати складні поведінкові схеми: наприклад, брати участь в шлюбних танцях.

Шматочки мозку візуалізували, бомбардуючи їх потоками електронів скануючого електронного мікроскопа. Отримані дані містять близько 50 трильйонів тривимірних пікселів (вокселей). Компанія Google заявила, що вченим з Джанела знадобилося два роки і сотні тисяч годин, щоб скласти 3D-карту, перевіривши маршрут кожного з 20 мільйонів синапсів.

Всього мозок плодової мухи містить 100 000 нейронів, а людський — близько 86 мільярдів. Лише уявіть, наскільки ми далекі від створення карти наших власних нервових шляхів.

Оцініть статтю:
[Голосів: 1 Оцінка: 5]

Читайте нас у Facebook і Telegram!

Підписуйтесь на нові публікації по email:

Рубрика
Космос
Narodne - український інтелектуальний, науково-пізнавальний інформаційний ресурс, створений для ерудитів. Публікуємо цікаві статті, розповідаємо про історії минулого, висвітлюємо і аналізуємо визначні події та особистостей, котрі мають значення в культурному і глобальному масштабах.
    ВАРТО ПЕРЕГЛЯНУТИ