10 найшвидших потягів світу

Представляємо вашій увазі список ТОП10 надшвидких потягів світу – швидкісні потяги, які перебувають в комерційному обслуговуванні за рейтингом їх швидкості. 1. Шанхай Maglev: 430 км/год Найшвидший у світі потяг...
Швидкісні потяги світу

Представляємо вашій увазі список ТОП10 надшвидких потягів світу – швидкісні потяги, які перебувають в комерційному обслуговуванні за рейтингом їх швидкості.

1. Шанхай Maglev: 430 км/год

Найшвидший у світі потяг – не найновіший, чи найблискучіший і навіть не той, у якого найдорожчі квитки.

Потяг Maglev проходить майже 30 км від шанхайського міжнародного аеропорту Пудун до станції метро Longyang на околиці Шанхаю.

Правильно, Maglev – поїзд, якому потрібно трохи більше 7 хвилин, щоб здійснити подорож із використанням технології магнітної левітації (маглев).

Таким чином, основну масу пасажирів з моменту запуску в 2004 році складали мандрівники, які прямували до аеропорту та з нього.

Shanghai Maglev Train

2. Fuxing Hao CR400AF / BF: 400 км/год

Китай знову виграє. Він є батьківщиною для найшвидших у світі потягів без магніту, які зараз експлуатуються.

Назва “Fuxing Hao” перекладається як “омолодження”. Такими є 2 поїзди і кожен з двох поїздів був дістав свої прізвиська: CR400AF – “Дельфіновий синій”, а CR400BF – “Золотий Фенікс”. “CR” означає Китайська залізниця.

Їм потрібно трохи менше 5 годин, щоб перевезти до 556 пасажирів між Південним Пекіном і Шанхайським вокзалом Хунцяо. Така подорож вдвічі швидша за майже 10-годинний час, необхідний для проїзду звичайною паралельною залізничною лінією між двома мегаполісами.

До “Омолодження” також відноситься ще один найшвидший потяг Китаю, “Гармонія” CRH380A; він курсує з 2010 року зі швидкістю до 380 км. на годину на маршрутах, що з’єднують Шанхай з Нанкіном і Ханчжоу, а Ухань – з Гуанчжоу.

Fuxing Hao Bullet Train

3. Shinkansen H5 та E5: 360 км на годину

Цього року Японія святкує 54-у річницю першої поїздки на швидкісних поїздах. Ще в 1964 році швидкісний поїзд “Хікарі” розпочав сполучення між Токіо та Осакою, скоротивши час у дорозі між двома найбільшими містами країни з майже семи годин до всього чотири.

Поїзди серії H5 та E5 Shinkansen є двома новішими поїздами-кулями на японських коліях і до цих пір найшвидшими в регулярному комерційному сполученні в країні.

4. Italo та Frecciarossa: 355 км / год

Надшвидкі потяги світу не оминули Європу. Оператори поїздів Італії, НТВ та Треніталія, хизуються швидкісним поїздом, який є найшвидшим у Європі, здатним перевезти пасажирів з Мілана до Флоренції чи Риму менш ніж за три години.

Frecciarossa, або «червона стріла», була представлена ​​під час виставки «Експо 2015», що проходила в Мілані. Потяг вражає своєю швидкістю і конструкцією; його компоненти майже на 100 відсотків відновлювані та стійкі.

5. Renfe AVE: 350 км/год

Найшвидшим поїздом Іспанії є Velaro E від Siemens. Він використовується для міжміських перевезень до великих іспанських міст та за межі країни.

Поїздка від Барселони до Парижа тепер може бути здійснена швидкісною залізницею за шість годин.

6. Західна залізниця Харамайн: 350 км/год

Швидкісне сполучення Мекка-Медіна простягається на 452 км між найсвятішими містами Саудівської Аравії і частково експлуатується з грудня 2017 року.

Подорож по цьому маршруту триває дві з половиною години, порівняно з п’ятьма годинами на машині.

Однак швидкість не є всім виправданням для будівництва цієї залізниці. Очікується, що Харамайн перевозитиме три мільйони пасажирів на рік, у тому числі багато паломників Хаджу та Умри, що допомагає уникнення дорожніх заторів.

7. DeutscheBahn ICE: 330 км/год

Футуристичний білий та сріблястий кольори Inter-City Express, або ICE, у поєднанні з червоною розподільчою лінією вражають своїм виглядом.

Потяг рухається мальовничою німецькою місцевістю, особливо на найновішому маршруті, що з’єднує Берлін та Мюнхен.

Подібно до іспанського поїзда Renfe AVE, найшвидшим поїздом Німеччини є потяг від Siemens, Velaro.

8. Korail KTX: 330 км/год

Швидкісна залізнична мережа Південної Кореї далеко не найновіша (KTX дебютував у 2004 році), але вона посідає своє місце серед найшвидших.

Останній маршрут, відкритий якраз на час зимових Олімпійських ігор 2018 року, з’єднує міжнародний аеропорт Інчхон на заході з прибережним містечком Кангненг на сході, зупиняючись на шляху в Сеулі. KTX скорочує час транспортування з шести годин звичайним поїздом до менш ніж двох годин.

9. Eurostar e320 та TGV: 320 км/год

І поїзди TGV, і Eurostar e320 є наступними в списку (останній був перероблений у 2015 році). Серія e320, відома своєю максимальною швидкістю 320 км/год. Поїзди курсують між Брюсселем, Парижем та Лондоном.

Оскільки Eurostar доставляє своїх пасажирів прямо до центру кожного міста, а тарифи на рейси Rail Europe коштують від 70 доларів в один кінець, дивно, що хтось все ще користується літаками.

10. Таліс: 300 км/год

З’єднуючи Амстердам, Брюссель, Париж та Кельн, Thalys є однією з найважливіших залізничних ліній Європи як для відпочинку, так і для ділових мандрівників.

У грудні 2015 року німецький маршрут був продовжений до Дортмунда.

Оцініть статтю:
[Голосів: 1 Оцінка: 5]

Читайте нас у Facebook і Telegram!

Підписуйтесь на нові публікації по email:

Рубрика
Технології
Narodne - український інтелектуальний, науково-пізнавальний інформаційний ресурс, створений для ерудитів. Публікуємо цікаві статті, розповідаємо про історії минулого, висвітлюємо і аналізуємо визначні події та особистостей, котрі мають значення в культурному і глобальному масштабах.
    ВАРТО ПЕРЕГЛЯНУТИ