NVIDIA оголосила про запуск найшвидшого суперкомп’ютера

NVIDIA оголосила про запуск найшвидшого суперкомп’ютера з штучним інтелектом на планеті. Пристрій отримав кодову назву –  Perlmutter, а основою для нього стали 6159 відеокарт з тензорними ядрами NVIDIA A100....
NVIDIA Perlmutter

NVIDIA оголосила про запуск найшвидшого суперкомп’ютера з штучним інтелектом на планеті. Пристрій отримав кодову назву –  Perlmutter, а основою для нього стали 6159 відеокарт з тензорними ядрами NVIDIA A100. Представники технологічного гіганта заявили, що суперкомп’ютер має продуктивність майже в 4 екзафлопс. Очікується, що нею скористаються понад 7 тис дослідників.

Відзначимо, що вже зараз відомо про плани вчених використовувати більше 20 додатків, створених для вирішення завдань з астрофізики, кліматології і інших областей. Одним з проектів, який запустять на Perlmutter – це створення найбільшої на сьогодні 3D-карти видимого Всесвіту. За словами вчених, завдання, які раніше займали б тижні або місяці, за допомогою нового суперкомп’ютера можуть бути вирішені лише за кілька днів. Повідомляється, що новинка підтримує популярні інструменти, в тому числі OpenMP та інші популярні моделі програмування, підтримувані NVIDIA HPC SDK.

Оцініть статтю:
[Голосів: 1 Оцінка: 5]

Читайте нас у Facebook і Telegram!

Підписуйтесь на нові публікації по email:

Рубрика
Технології
Narodne - український інтелектуальний, науково-пізнавальний інформаційний ресурс, створений для ерудитів. Публікуємо цікаві статті, розповідаємо про історії минулого, висвітлюємо і аналізуємо визначні події та особистостей, котрі мають значення в культурному і глобальному масштабах.
    ВАРТО ПЕРЕГЛЯНУТИ